پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي
کدمطلب: cRxaqVMU      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۹ ۱۱:۰۴:۰۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۸۴۱
مدیرحراست آموزش و پرورش استان:

اسناد و مدارک تحصیلی جعلی توسط ادارات مربوطه به مراجع قضایی معرفی می شود

مدیر حراست آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: اسناد و مدارک تحصیلی گزارش شده توسط ادارات مربوطه، به مراجع قضایی ارجا داده می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جلسه ی کمیته ی پیشگیری و مقابله با جعل اسناد  و مدارک تحصیلی صبح امروز در دفتر معاونت آموزش متوسطه استان آذربایجان شرقی تشکیل شد.

بابازاده در این جلسه با تشریح بندها و تبصره های شیوه نامه اجرایی آیین نامه ساماندهی صدور و تایید مدارک تحصیلی دانش آموزان، افزود: این دستورالعمل جهت اجرا به تمامی مناطق و نواحی آمزش و پرورش و واحدهای آموزشی دوره اول و دوم ابتدایی و دوره های اول و دوم متوسطه تابع آن ادراه ابلاغ می شود.

مدیرحراست آموزش و پرورش استان تصریح کرد: ورود اطلاعات و ثبت سوابق تحصیلی دانش آموزان و مدیریت فرآیند صدور مدارک تحصیلی و اسناد آموزشی در سامانه های مربوطه توسط معاون اجرایی یا معاون آموزشی و با نظارت و مسئولیت مدیر ضروری و لازم است و به تسهیل روند اجرا کمک می کند.

وی مطالعه این شیوه نامه را به همه ی مدیران و معاونین اجرایی توصیه کرد و افزود: شرایط پذیرش گواهینامه های مهارتی مورد تایید بودن دستگاه متولی یا مورد تایید آموزش و پرورش و یا از طریق استعلام کتبی و محرمانه صورت می پذیرد.

بابازاده با بیان اینکه استعلام تاییده های تحصیلی از طریق دفاتر پیشخوان دولت صورت می گیرد، متذکر شد: پیگیری امور مربوط به جعلیات براساس مستندات قانونی انجام پذیرد و از اعمال سلیقه شخصی جدا خودداری شود.

مدیرحراست آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: اسناد و مدارک تحصیلی گزارش شده توسط ادارات مربوطه، به مراجع قضایی ارجا داده می شود.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه