پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي
کدمطلب: FEt98C8M      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۱۲:۱۵:۰۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۲۴۷

خبر درگذشت دهقان فداکار تکذیب شد

خبر در گذشت ریزعلی خواجوی معروف به دهقان فداکار که توسط برخی خبرگزاری ها و پایگاه های خبری منتشر شده بود، تکذیب شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، ساعاتی پیش در برخی خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و کانال ها خبری مبتنی بر درگذشت ریزعلی خواجوی معروف به دهقان فداکار در شب گذشته درج شده است.

بر اساس پیگیری های صورت گرفته و ارتباط تلفنی خانواده وی این خبر را تکذیب کرده و صحت آن را تایید نکردند.

لازم به توضیح است که فرزند وی تاکید کرد: پدر وی در منزل در سلامت کامل به سر می برند.

ریزعلی خواجوی، فرزند علی‌اصغر، روز پنجم اسفندماه سال ۱۳۰۹ خورشیدی در روستای قلعه جوق شهرستان میانه متولد شد.

او در آذرماه ۱۳۴۱ شمسی، در سن سی و دو سالگی شب‌هنگام در حالی که در کنار ریل قطار حرکت می‌کرد، متوجّه مسدود شدن مسیر قطار به علت ریزش کوه شد. در آن هنگام برای نجات قطار و مسافران آن، کُت خود را آتش زد و به سمت قطار حرکت کرد؛ این کار نتوانست مسئولین قطار را آگاه سازد و در نهایت با شلیک چند گلوله از تفنگ شکاری خود، توانست باعث توقف قطار شود.

به گفتهٔ او پس از توقّف قطار، مردم ناراضی از قطار پیاده شدند و او را کتک زدند. تا اینکه او آنها را متوجه خطری که در انتظار آنها بود؛ ساخت. پس از آنکه مسافرین با چشم خود ریزش کوه را دیدند به تشکر و عذرخواهی از او روی آوردند.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه