پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي
کدمطلب: Fz8wEX0K      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۲۲:۱۵:۰۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۳۱
طرح تابستانی یاوران ولایت بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی افتتاح شد/

حجت الاسلام آل هاشم: دانش آموزان بسیجی بر افزایش بصیرت بیشترین اهمیت را قائل باشند

عصر امروز، آیین افتتاحیه طرح تربیتی یاوران ولایت پسران دانش آموز آذربایجان شرقی با همت و تعامل آموزش و پرورش این استان و سپاه عاشورا در محل اردوگاه الغدیر تبریز آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، افتتاحیه طرح تابستانی یاوران ولایت بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریزعصرشنبه۲۴تیر۹۶در اردوگاه الغدیرتبریز برگزار شد.

حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در این مراسم طرح ولایت را دوره ای اثرگذار همراه با بصیرت افزایی عنوان کرده و گفت: باید همه نسبت به افزایش بصیرت خود روز به روز تلاش کنیم.

وی در معنی بصیرت افزود: شناخت لحظه٬مطلع شدن از دیروز٬امروز و فردا به معنای واقعی بصیرت می باشد که نوجوانان باید نسبت به این حساس بوده و بیاموزند.

نماینده ولی فقیه در استان با هشدار نسبت به نداشتن بصیرت٬تاکید کرد:انسان بی بصیرت ناخواسته به دشمن کمک می کند.

حجت الاسلام آل هاشم برگزاری کلاس های بصیرت افزایی در طرح ولایت دانش آموزی را بسیار ارزشمند برشمرد و با اشاره به فتنه ی ۸۸٬بیان کرد: طراحان اصلی این فتنه بیگانگان خارج از کشور بودند.

وی افزود:در همین دوران چه بسا افراد مومنی بودند که بعلت آگاهی نداشتن ناخودآگاه و ناخواسته به دشمن کمک رساندند.

امام جمعه تبریز طرح ولایت دانش آموزی را حرکتی زیبا و مبارک متشکل از جوانان مومن و علاقمند عنوان کرده و گفت:اصل هدف برای اثرگذاری این حرکت در آینده کشور را به برکت همین نیروهای جوان شکل گرفته در این دوره ها دانست.

خطیب جمعه تبریز ارزش دادن به نوجوانان در تمام عرصه ها را تاکید کرد و گفت: به برکت امام و انقلاب حضور جوانان در عرصه ها پررنگ شده است و باید زمینه بیشتر این حضور فراهم شود.

وی نسبت به تعلیم و تربیت دینی این دوره ابراز خرسندی کرد و با امیدهای آینده خواندن نوجوانان بر قدر شناختن این دوران تاکید نمود.

حجت الاسلام آل هاشم این دوران را بهترین لحظه های زندگی برای پیشرفت و ترقی عنوان کرد و ابراز داشت: بهتر است همه ی فعالیت ها در دوران جوانی انجام شود چرا که در طول انقلاب و بعد از آن شاهد تحول اساسی در مملکت با حضور جوانان بوده ایم.

وی تولید و رونق اقتصاد را با حضور جوانان میسر دانست و گفت:موفقیت های بزرگ هسته ای نیز به برکت جوانان دانشمند ایران اسلامی کسب شده است.

نماینده ولی فقیه در استان با یاد و خاطره شهدای جوان مدافع حرم٬ افزود:سایه امنیت را این عزیزان در مملکت حاکم کردند‌.

وی حتی گناه نکردن و جرات توبه را بیشتر مختص جوانی دانست و گفت: رمز موفقیت شما بسیجیان اهمیت دادن به تحصیل و کسب علم باشد و باید امتیازهای مثبت شما بسیجیان از دیگر دانش آموزان بالاتر باشد.

حجت الاسلام آل هاشم تدبر و تفحص بیشتر بسیجیان بر قرآن را تاکید کرد و گفت: دشمن امروز با این طیف کار داشته و از این طریق از آینده کشور مایوس می کنند.

وی آرام و بی سر و صدا بودن را مشخصه اصلی جنگ نرم عنوان کرد و گفت:تلاش مسئولان در رابطه با این دوره ها را بسیار اثرگذار است زیرا وحدت آفرین بوده و هرجا وحدت زیادتر شده قدرت هم افزایش یافته است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه