پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي
کدمطلب: ALZQgMtA      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۱۲:۰۵:۰۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۱۵
در نشست اعضای کارگروه تخصصی پروژه مهر و هدایت تحصیلی مطرح شد/

الزام حضور مدیران و مشاوران مدارس همزمان با صدور فرم های هدایت تحصیلی در مدارس

معاون آموزش متوسطه آذربایجان شرقی تاکید کرد: حضور مدیران و مشاوران مدارس دوره اول و دوم متوسطه همزمان با صدور فرم های هدایت تحصیلی در مدارس الزامی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، نشست اعضای کارگروه تخصصی پروژه مهر و هدایت تحصیلی صبح امروز در دفتر معاونت آموزش متوسطه تشکیل شد.

عاشور اکرمی در این جلسه بر پیگیری ثبت نام دانش آموزان مخصوصا در پایه دهم تاکید کرد و افزود: در بحث هدایت تحصیلی توجه به این پایه تحصیلی ضروری است.

معاون آموزش متوسطه استان با بیان اینکه 593 نفر فاقد سوابق تحصیلی در سامانه همگام هستند، افزود: با توجه به ترافیک مراجعین در سایت همگام، صدور این فرم از 21 تیر ماه فعال است.

وی با تاکید بر رفع مشکل برخی مناطق در ارسال سوابق تحصیلی، گفت: امکان گزارش گیری اولویت های دانش آموزان در همگام فراهم نیست.

اکرمی متذکر شد: حضور مدیران و مشاوران مدارس دوره اول  و دوم متوسطه همزمان با صدور فرم های هدایت تحصیلی در مدارس الزامی است.

وی با اشاره به حضور مشاور هدایت تحصیلی از اداره کل در محل تالار معلم تبریز، گفت: در صورت ضرورت ارجاع آنها به نواحی طی یک نامه از طریق همکاران مزبور صورت می گیرد.

معاون مدیر کل در پایان خاطر نشان شد: بر اساس اعلام وزارت در رشته هایی که ظرفیت بیش از تقاضا است  مثل رشته های ریاضی، انسانی و کارو دانش، دانش آموزان می توانند بعد از این که فرم هدایت تحصیلی را دریافت کردند، ثبت نام کنند ولی در مورد رشته هایی که ظرفیت محدود و تقاضا هم بالا است یک مرحله زمانبندی برای مراجعه و ثبت نام را خواهیم داشت.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه