پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي
کدمطلب: C5uZqrgo      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۰:۴۹:۵۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۵۵
پاشایی در هشتمین جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان:

پوشش تحصیلی و انسداد مبادی بی سوادی ابزارهای سنجش موفقیت سیستم بشمار می آید

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی خاطرنشان شد: پوشش تحصیلی، انسداد مبادی بی سوادی و جلوگیری از ترک تحصیل در دوره های میانی مد نظر جدی دستگاه تعلیم و تربیت استان می باشد و از ابزارهای سنجش موفقیت های سیستم بشمار می آید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در هشتمین جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان تاکید کرد: معاونت پژوهشی دقت لازم را در بحث توزیع نیروی انسانی داشته باشد و زوایای مختلف موضوع را انجام داده تا در اول مهر ماه موضوع نظام جامع برنامه ریزی با توجه به تجربه ی خوبی که از سال گذشته داریم استقرار پیدا کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح نمود: قرار بر این است که در هفته ی دولت پروژه هایی به شکل متمرکز در حوزه های مختلف آموزشی، پرورشی و رفاهی افتتاح بشود و پیگیری هریک از معاونت ها در حوزه های خود نسبت به این موضوع لازم و ضروری است.

وی اشاره ای به مصوبه شورای آموزش و پرورش استان کرده و گفت: پوشش تحصیلی، انسداد مبادی بی سوادی و جلوگیری از ترک تحصیل در دوره های میانی مد نظر جدی دستگاه تعلیم و تربیت استان می باشد و از ابزارهای سنجش موفقیت های دستگاه بشمار می آید.

پاشایی در خصوص حوزه هدایت تحصیلی استان گفت: معاونت آموزش متوسطه و پرورشی استان در خصوص توجیه، تبلیغ و جمع بندی ها اقدامات شایسته ای انجام داده اند و بحث توجیه مردم که مورد تاکید وزیر در جلسه مدیران استان ها بود از طریق روابط عمومی  برنامه های اقناعی در سطوح مختلف انجام گرفت چرا که رویکرد ما انتخاب آگاهانه و آزادانه رشته ی تحصیلی با مشارکت خانواده ها در خصوص هدایت تحصیلی است.

وی با بیان اینکه هماهنگی بین بخشی خوبی حاکم هست و نارسایی دیده نشده است، افزود: در خصوص اوقات فراغت پیگیری های لازم در اختیار گذاشتن امکانات لازم برای دانش اموزان در کانون ها، ورزشگاه ها، مساجد و مدارس صورت گرفته است.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان اضافه نمود: بحث ثبت نام منوط به دریافت پول نباشد و به شکل سیستمی و با حضور بازرسان مختلف این موضوع تا پایان نظارت شود.

وی یادآور شد: فصل تابستان فصل برنامه ریزی، ریل گزاری و ساماندهی برای آغاز سالتحصیلی است و توجه به این موضوع مورد عنایت تمام بخش ها باشد.

پاشایی خاطرنشان شد: دستگاه تعلیم و تربیت استان اخیرا در ادامه موفقیت ها از لحاظ کمی و کیفی در اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور رتبه برتر کشور را کسب و مورد تجلیل قرار گرفت.

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه